Diskuze o všem i o ničem
mrak
   *new*
14.01.2013 09:05:24    ( 62900 )
2mjk: rekl bych ze ano, ale zadny konkretni typ na takove zarizeni nemam.
KunA
   *new*
14.01.2013 08:01:21    ( 62897 )
Souhlasim s Wilym, s kompu to hraje pres sluchadla straslive, pokud se bavime o integrovane zvukovce, u SBlive kerou mam v planu si kupit cca 10let to bude asi jine,raz se musim hecnout a cosi kupit bo kdyz obcas pustim music vecer do sluchadel, tak prvnich 5 minut me bere amok z ruznych nezadoucich pazvuku, kere sou generovany HW v PC. V minulosti (cca 4 roky z5) sem chtel zkomprimovat telefon a MP3 player dokupy, tak sem kupil N5800, coz v te dobe jeste android nebyl tam kde je. Co se tyce audio vystupu, tak nokia se strasne chvastala, ze je to nejlepsi co kdy vyrobila, special "hudebni chip" a recenze na netu (mozna i podplacene, kdo vi, nikomu never, ze) byly tez ne vysokem hodnoceni. Mam ho do dneska, kdy sem si v nem 2x menil display, je to uz taky kamoz bo ho znam do posledniho srubku. V kombinaci s Portama a MP3 v kvalite 256kbps je zvuk co se tyce ruznych dalsich MP3jek (nebavim se o eplu) a jinych mobilu fakt nadupany.
Ted se mi vybizi: kdyby doma nekomu lezela zbytecna zvukovka, kera eliminuje vyse zminene problemy integrovane, tak ju odkupim, nebo vymenim....

Kapis: ty si doma delas poslechove studio, nebo zacinas farat do highendu? Sluchatka (pri tvem sluchu/hluchu jaks psal) fakt nechapu. Nic mi do toho neni, jen mi to neda se nezeptat
Kapis
   *new*
12.01.2013 20:03:36    ( 62880 )
wilda: trochu jsi mě včera vyděsil, jsem si to pustil z toho tvého linku a basy nikde, hrůza obcházela mou scvrklou předkožku. Naštěstí jsem si to duchapřítomně našel jinde v lepší kvalitě a jelikož poprvé zažívám ten pocit mít mušli, dunělo mi to skrz tu nenasytnou membránu velmi hutně a spokojost šířila se mi skrzkolem. Přes bedny je to přece jenom vyváženější zvuk, ale sluchadla shledávám dobrými.
Mrak: díky, rádi vás uvítáme, jestli se stavíte;)
mjk
   *new*
12.01.2013 17:35:31    ( 62878 )
2mk: dik, jj g.love znam, ne tuhle skladbu ale ;)
2wilda: cim min kramu doma, tim lip, nejlepsi muzika je ziva, ale ma cenu investovat do sluchtek vic nez petikilo?;)
2mrak: to je prave skoda...jako existuje do 5tis. zarizeni urcene primarne a jedine na prehravani hudby, u ktereho nekonci kvalita na 128kb/s? mrknu na nejake testy...
mrak
   *new*
12.01.2013 00:32:52    ( 62874 )
2wilda: amen!!!

2mk: DEKUJU DEKUJU DEKUJU!
znam ale nikdy jsem nevidel a nevedel co si za tim predstavit. Zaverecne solo na SM58 me dostalo do kolen, parada!

2mjk: prevodiky jsou bohuzel dost casto limitujici faktor kvality poslechu. Vetsina telefonu a podobnych lacinych zarizeni hraje tak mizerne ze dobre udelana MP3 265kbit je naprosto jednoznacne poznat jesli hraje z telefonu nebo z kvalitni zvukovky...
Mam testovaci CD a ani pomerne slusna USB zvukovka mi nezahraje bez nezadoucich artefaktu sinusoivku kolem 14-16khz tak jako ten stary CDplayer od technicse, ktery se mi ukazal jako zatim nejlepsi zrdoj.
(ted me napadlo ze bych se na to mohl podivat analogovym osciloskopem jesli tam byde videt nejaky rozdil....
wilda
   *new*
11.01.2013 21:05:11    ( 62871 )
willy> Má pravdu, předsedo! Ano, FLAC nemá význam pokud hudbu posloucháš na integrované zvukovce nebo někde při procházkách po venku. Já jej používám na zálohování hudebních CD nebo pokud vím, že si budu chtít to dané album vypálit a následně pouštět doma v klidu v CD přehrávači - jako třeba teď Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon :)

edit: kad> Zajímavej káblík u těch soňáků
kadak
   *new*
11.01.2013 20:44:55    ( 62870 )
Kapis:

V přehrávacím řetězci (Digitální nahrávka - D/A převodník - drahokovný konektor - měnič) může být vše v pořádku a každý z článků řetězce může být velmi vyrovnaný.

Ovšem i v tomto případě je vše marné, pokud je autorem kvalitně zaznamenané muziky Michal Penk a na druhé straně řetězce, v uzavřené ulitě sluchátka se skrývá polohluché ucho.




Tím jsem jen chtěl říci, že kdybych byl tebou, začal bych na peckách HAMA z TESCA a jestli bych na nich poznal jak hrají, bez pomoci kamarádů, potom bych pokračoval výše.




Já si kupil tytok SONYaky, po tom co jsem si je (sám) poslechl a (sám) jsem zjistil, že hrají tak jak se mi (ano MI, ne mrakovi) líbí...

He he hee! Konec sluchatkove prudy, jestli chceš, tak ti ty tvoje sluchátka projedu a řeknu, jestli stojí za to... (každý doufám chápe, že tohle je tajný hmsxl kod...)
Willy
   *new*
11.01.2013 20:28:34    ( 62868 )
Vyserte se na FLAC, stejne to oproti slusne mp3 (192Kbit/s min.) nikdo z vas nepozna. Akorat to zabira moc mista. Pokud jde o zdroje signalu tak s telefonama zkusenost nemam, ale pocitace taky nejsou nic extra. Chce to externi zvukovku, jinak v tom piska bzuci atd. Mp3many asi jak ktery.
Kapis
   *new*
11.01.2013 20:23:18    ( 62867 )
Jsem kupil to:

http://www.sluchatka.net/96-sennheiser-hd-650/

dá se? přijdeš mi to Kaďák vyzkušač?
wilda
   *new*
11.01.2013 16:12:44    ( 62866 )
mjk: Píšeš, že nejsi audiofil, ale hlavou vrtající kvalita zvuku a prahnutí po stále lepším a lepším zvuku je počínající známka audiofilství ;) Radím nikdy, ale opravdu NIKDY nechodit do žádného hi-fi poslechového studia nebo ti to začne vrtat hlavou ještě víc. Sám jsem se cca 1-2 roky zpět začal snažit o co nejlepší zvuk doma v obýváku a nepřešlo mě to do teď :)

edit: Jinak kdo by chtěl otestovat basy ve svých nových sluchátkách, tak doporučuji song Bassotronics - Bass, I Love You ... samo, že stáhnout ve FLACu ;)
Maly Kodiak
   *new*
11.01.2013 15:33:51    ( 62865 )
Dekuju vsem za dovysvetleni. Jsem z tech novych sluchatek uplne u vytrzeni, takze je hned huknu tuhle do PC do iPodu a porovnam s mobilem a uvidime co z toho poleze ven.

2MJK:A jako testovaci skladbu zvolim G. Love & Special Sauce - Baby's Got Sauce (Live) znas?
kadak
   *new*
11.01.2013 15:12:57    ( 62861 )
Nejslabší článek je kapisovo levé ucho.

Huvííííí!
mjk
   *new*
11.01.2013 14:40:59    ( 62859 )
tak a tady je konec náš, kristova hodina a du pryč odtama...:)
mjk
   *new*
11.01.2013 14:37:21    ( 62858 )
ikdyž nejslabší článek bude ta komprese mp3, asi:(
mjk
   *new*
11.01.2013 14:33:49    ( 62857 )
2mk: jak píše deus, kvalita toho co si pouštíš do sluchátek závisí na tom, z jakého zařízení signál do sluchátek pouštíš, každý digitální signál musí být převeden na analog (kvalita převaděčů) a pak samotný zesilovač analogového signálu, proto se domnívám, že kvalitnější mp3ka už nebude přehrávána stejně kvalitně na mobilu jako na přístroji pro to určeném, tzn na přehrávači...no doteďka jsem to neřešil, ale když jsem si ten mobil poslechl na lepších sluchátkách a pak ty sluchátka pichl do pc, tak je to jiny:(nemlivim o CD a zesiku doma...opakuju, nejsem audiofil a lampy mám jen v kytarovym kombu a žádnej extra zesik taky nevlastnim (ještě jsem jej nepostavil;), ale jak jsem zjistil, že ty sluchtka nejsou nejslabší článek, že je to kvalita mp3 a mobil, tak mi to vrtá hlavou..
deus
   *new*
11.01.2013 14:06:33    ( 62855 )
MK> Na kvalitu na výstupu má IMHO vliv kvalita výstupního zařízení (takže elektronika která "vyrábí" ten signál co pak pěchuje do sluchátek).
Maly Kodiak
   *new*
11.01.2013 13:56:27    ( 62854 )
2MJK: A ted bych potreboval vysvetlit - jak ze mobil hraje blbe? Ja vzdycky myslel, ze se kvalita vystupu odvyji pouze od kvality komprimace do mp3. Jak to je? Poradte. Hojne totiz pouzivam svou Nokiu Xpress music 5130 a do dalsi mp3 krabicky uz jsem nechtel investovat.

P.S: Na Ipod bych se asi uz vyprdl - velebnosti Predevsim kvuli tym iTunes. I kdyz ty se mi podarily uz uspesne obejit pres CopyTransManager (a nebo SharePOD). Navic apple firmware se da vymenit za RockBox ale to jen u starsich modelu iPODu. Mam I pod (aj nad) - psal jsem tu minule - ted uz hlavne na audioknihy.
zdenno
   *new*
11.01.2013 13:46:35    ( 62853 )
leda tak pivo :-P
mrak
   *new*
11.01.2013 13:47:16    ( 62852 )
2kapis: klidne se zastavim ale ke sluchatkum a jak hrajou ti nereknu nic obektivniho. Predpokladam ze tam nebude zadny problem typu rezonance nejakych mechanickych dilu ci ze by nehraly to pasmo co maji napsane ve specifikaci. Coz by se mozna dalo odhalit na prvni poslech.
Abys kvalitu nebo "vhodnost" sluchatek posoudil musel bys mit moznost srovnat s necim, mit naposouchane nejake nahravky, a hlavne cas. Ani jedno ja bohuzel nemam.
Nikdy jsem na prvni poslech nic nepoznal, mozna tak kdyz je neco zasadne spatne (spalene, zkreslene) ale jinak jsem na tom podobne jako ty...

edit: a se zdenou jsem myslim nikdy nic nekupoval...
mjk
   *new*
11.01.2013 13:39:27    ( 62851 )
gap: diky;) akorát teda asi by to chtělo i pod, protože tu muj mobil hraje dost bídně, na což jsem přišel včera když jsem chtěl posoudit ty tvoje sonky a zjistil, že je posoudit můžu jen těžko, protože mobil hraje prostě jak mobil...navíc teda mp3ky v nižší kvalitě..jako nejsu audiofil ani hifista, kytaru držim jak prase kost, ale jak slyšim něco lepšiho než mobi, tak na to nejde zapomenout:-)
gappak
   *new*
11.01.2013 13:31:24    ( 62849 )
2MJK> Ať slouží.
kadak
   *new*
11.01.2013 13:27:30    ( 62845 )
He he he!

Já si kupil ty Soňaki, co ma Gappak. Bo mi řikal, že hrajou fest dobře. Sam to nepoznam. Tak sem si je kupil v červeno černe kombinaci a moc mi sluši k čepce. To poznam, tak machruju.
mjk
   *new*
11.01.2013 13:25:30    ( 62844 )
tak koupil jsem si BD dtx 910
zdenno
   *new*
11.01.2013 12:44:53    ( 62839 )
ja jsem nic neřikal. nikdy. o ničem. a nikde jsem nebyl. a kdo tvrdi opak lže. a kdo lže muže aji zabit! kapis?
KunA
   *new*
11.01.2013 12:40:34    ( 62837 )
...mam doma jeste nekde testovaci CD ze Sterea a Videa, kde nahrali generatorem kmitocty a podle toho si snad umis vyhodnotit pasmo v kerem hrajou, aparat doma na to mas. HiFi je derfinovano 20-20000Hz, Porty tusim vali od 15Hz, katalogove listy ted hledat nebudu. Takze na tech tvych sluchatkach si to najdes tez. Ale jinak fakt sranda:)
Kapis
   *new*
11.01.2013 12:40:18    ( 62836 )
Aby sis Odnro nestřík do galat z teho. Ještě jaxto nepochopil. Někdo mi vykládal (že by Zdenno, nevím), že s ním byl Mrak nakupovat nějaké audio a hned poznal, že tam není něco v pořádku a poradil co kupit jiného. Já nemám srovnání a nepoznám to moc, zdá se mi to dobré ? ale jak bych měl možnost píchnout tam hned jiné sluchadla a zkusit, třeba bych i já poznal. Mrak to dostane na uši a řekne, kura to je nějaký repasovaný ojeb, slyším jak tam vzadu něco dělá co by nemělo nebo cokoli, já nevím. A ano uklidnilo by mě jak by mi řekl, je to v pohodě, bo já si můžu myslet co chcu. Sluchátka do Jindry nepřinesu, bo je mám jen na doma, jak už jsem psal. Koupil jsme si poprvé v životě trochu lepší sluchadla (1350 z cca 2700Kč) a nechci kupovat za tři roky nové, tak jsem jen chtěl taťkovské ujištění, že jsem nekupil špatně (i když můj amatérský subjektivní pocit hlásí, že je to OK). Vím, že to bude hrát stejně ať mi Mrak řekne cokoli, ale mám ještě možnost to vyměnit. Nevím, proč tě to tak tlakuje, ale jsem rád, že ses báječně pobavil:-)

Redukci 3,5/6,3 mm mám, kupil jsem teď jen prodlužku jack 3,5/3,5, takže dneska si to vyzkouším pěkně v klidu vleže.

Wilda: kluci nemají pochopení pro synergické efekty;-) a díky za odezvu na ty Philipsy, jako jediný jsi reagoval;-)
wilda
   *new*
11.01.2013 12:34:48    ( 62835 )
Kapis se chtěl jen nezřízeně zřídit s mrakem a vy hned o sluchátkách.
kadak
   *new*
11.01.2013 12:17:44    ( 62833 )
kapis:

Pustíš si muziku do sluchatek ale nevíš, jestli to hraje dobře?

Tak jo, tak to dáš poslechnout mrakovi a ten ti řekne: "Hraje to výborně!" A od té doby se budeš radovat, jak sis dobre sluchatka kupil a budeš je radostně poslouchat a libovat si v reprodukované hudbě. Ale co když ti mrak řekne, že hrajou blbě? Tak se nasereš a sluchátka vrátíš? I když budou hrát úplně stejně, jako v prvním případě? Protože ty sluchátka budou hrát pořád stejně, nehledě na to, co ti řekne mrak, nebo někdo jiný!!! Chápeš to?


EDIT:
Už vidím, jak přijdeš na jaře do Jindry, na krku sluchatka a budeš mluvit: "Hej, ty sluchatka hrajou fakt dobře, já sem sice uplně hluchy dyliňak, na jedno neslyším do 500Hz nic a v druhém mi zase jenom píská! Ale mrak a kamoši z Haviřova mi řikali, že ty sluchatka hrajou dobře, takže dobrý kup. Stejně, jak si kupil ten haviř bez noh ty super kopačky od adidasu!"
KunA
   *new*
11.01.2013 11:29:47    ( 62827 )
Kap: tez me to pobavilo:))), to mi pripomelo jak sme se kdysi bavili, ze borci vybava jak na M.Everest, ale chodi s tema goracema max do rokace a po klubech:))).
Jinak kup si kabel 3,5 samec a samice a redukci 3,5 na tu vetsi kurvu vetsinou ta redukce je soucasti sluchatek, popr se da kupit. Jinak zmineny kablik se da kupit v GMku v OV, popr. DIY spajet. Na cinskych strankach sem to videl zrobene ani ne za cenu konektoru. Pro tebe bude asi nejvhodnejsi to GM.
Maly Kodiak
   *new*
11.01.2013 11:14:48    ( 62826 )
Je patek, prave probiha volba presidenta takze: Moc pekny blog
September 2024
PoUtStCtPaSoNe
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506